Kalender

Kalender

Mars,
2018
Mars 2018
Mån Tis Ons Tor Fre Lör Sön
26 27 28 1 Thursday, 1 March 2018 2 Friday, 2 March 2018 3 Saturday, 3 March 2018 4 Sunday, 4 March 2018
5 Monday, 5 March 2018 6 Tuesday, 6 March 2018 7 Wednesday, 7 March 2018 8 Thursday, 8 March 2018 9 Friday, 9 March 2018 10 Saturday, 10 March 2018 11 Sunday, 11 March 2018
12 Monday, 12 March 2018 13 Tuesday, 13 March 2018 14 Wednesday, 14 March 2018 15 Thursday, 15 March 2018 16 Friday, 16 March 2018 17 Saturday, 17 March 2018 18 Sunday, 18 March 2018
19 Monday, 19 March 2018 20 Tuesday, 20 March 2018 21 Wednesday, 21 March 2018 22 Thursday, 22 March 2018 23 Friday, 23 March 2018 24 Saturday, 24 March 2018 25 Sunday, 25 March 2018
26 Monday, 26 March 2018 27 Tuesday, 27 March 2018 28 Wednesday, 28 March 2018 29 Thursday, 29 March 2018 30 Friday, 30 March 2018 31 Saturday, 31 March 2018 1

Kalender

söndag 20 maj 11:00
Israel 70 år Dan Johansson. Söndagsskolans avslutning. (Betel)
torsdag 24 maj 19:00
Böneberget (Betel)
lördag 26 maj 14:00
"Afternoon tea" för kvinnor (hos Carin Hyving (072-396 51 57))
söndag 27 maj 11:00
Gudstjänst Susanne Renkel. Söndagsskola. (Betel)
tisdag 29 maj 9:30
Hälsingebön (Salem, Edsbyn)
torsdag 31 maj 19:00
Böneberget (Betel)
söndag 3 juni 11:00
UngaVuxna gudstjänst Samuel Liljeblom. Söndagsskola. (Betel)
torsdag 7 juni 19:00
Böneberget Tema: Helande (Betel)
söndag 10 juni 11:00
Gudstjänst David Duveskog. Nattvard. Församlingsmöte (Betel)
torsdag 14 juni 19:00
Böneberget (Betel)

Curts blogg

Vår podcast

Kontakt

E-post
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

Telefon
0278-13010 (Trosgnistan)

Expeditionen

Kyrkans expedition finns på Trosgnistans Missionscenter där du kan träffa Curt, David eller Tord. Trosgnistans center ligger på Gärdet i Bollnäs. (Edelsbergsvägen 5) [Karta]

Hitta till kyrkan

Betel
Runemovägen 130
822 92 Alfta
[Karta]

Adress

Betel
c/o Trosgnistans Mission
Box 1112
821 12 Bollnäs

Gåvor

Swish
123 157 9150

BankGiro
5580 - 7234